• Alapértelmezett betűméret
  • A betűméret csökkentése

Triatlon Vb beszámoló Varga Zoltán tollából

Köszönöm a gratulációkat. Akkor itt egy rövid beszámoló:

Az idő nagyon ramaty volt: előző este is végig esett az eső, mikor a bringát be kellett depózni. A depó elvileg füves volt, de helyenként bokáig ért a víz. Esőkabáttal letakartam a bringát éjszakára, de nem
sokat ért. Másnap reggel ugyanilyen idő volt, a készülődés és a verseny nagy része is esőben zajlott.Szombaton volt a sprint táv (750 úszás, 20 bringa, 5 futás), én ezen indultam, egyrészt mert szombat
este lagziba voltam hivatalos, másrészt meg augusztus végétől már jóval kevesebb időm van edzeni, és tudtam, hogy az a rövidtávhoz nem lenne elég.
5 percenként indultak a futamok 5 éves korcsoport-bontásban. A víz 14 fokos volt, ami már neoprénben is elég hűvös, de én még mindig jobban szeretem, mint amikor felforr az ember feje a vízben. Mind a
sprint, mind a rövidtávon a 40-44-es korcsoport volt a legnépesebb. Elvileg 85-en lettünk volna, de végül 71 célba érkező volt, szóval a szokásosnál kisebb verekedés volt a rajtnál. Az elejét, ahogy kell, próbáltam
jól megnyomni, de nem sikerült lábvizet fognom. Mint kiderült végül, harmadiknak jöttem ki a vízből, az első kettő 17 mp-et vert rám. A depó nagyon hosszú volt, végig a tocsogós fűben, a bringát is élmény
volt tolni benne. Utólag a csippes időkből kiderült, hogy a depóból 2.-nak jöttem ki. A bringapályán teljesen összekeveredtek a futamok, így fogalmam sem volt, hányadik vagyok, csak próbáltam nyomni.
Ez nem-bolyozós verseny volt, amitől az utóbbi években eléggé elszokatott minket a szövetség, mert a hosszú versenyek kivételével minden verseny bolyozós volt, így érdemesebb volt az úszásra gyúrni
a bringa időfutamozás helyett. Na, mindegy. Bringán sokat előztem más korcsoportbelieket, de aztán jött két gyors bringás, akik valószínűleg az én korcsoportomban voltak, velük nyomtam egy ideig, de
túl erősek voltak, úgyhogy hagytam elmenni őket. A túl erős rész megbosszulta magát, mert beszúrt a hátam és nem bírtam normálisan levegőt venni, ezért a bringa végét kicsit visszavettem, hátha futásra
jó lesz. Hát nem igazán lett jobb, végig kínlódtam, úgy éreztem, hogy nagyon gyíkul megy a futás. Az időkből végül látszik, hogy nem lett annyira rossz, de lehetett volna sokkal jobb, mert a lábam forgott
volna. A végén még egy némettel derbiztem – oda-vissza előztük egymást egy párszor, aztán a Lánchídon végleg ellépett. Végül 7. lettem a korcsoportban, ami nem rossz, de mivel az elsőtől is csak 1:19-re
voltam, nagyon sűrű volt az eleje, így ha egy kicsit jobb napom van, pár helyezéssel előbb is végezhettem volna. Ha meg bolyozós a bringa, akkor még a dobogót is megcsíphettem volna, mivel 2.-nak indultam
bringázni, de hát nem az volt…
Verseny után a jó kis hűvös, esős időben hajóval vittek minket vissza a Kopaszi-gáthoz, a depóhoz, ahol megint ronggyá áztam, mire összeszedtem a cuccom és bepakoltam a kocsiba. Este aztán lagzi, másnap
reggel még egy kicsit szurkoltam a rövidtávosoknak, aztán estére meg jól lebetegedtem, hogy egy hétig nem is tudtam edzeni.
Összességében nem volt rossz, bár beárnyékolta a versenyt az ecuadori versenyző meggyilkolása, meg hogy a rövidtávú versenyen szervezői töketlenkedés miatt vagy 60-70 versenyző 3,7 km-rel többet futott,
mint kellett volna. Így pl. a legjobb magyar is 8. helyett 73. lett (így persze nem ő lett a legjobb magyar).Az azért látszik, hogy még mindig bringában vagyunk lemaradva a nemzetközi mezőnyhöz képest. Meg
persze az is, hogy nyugaton a leghurkább versenyzőknek is időfutam bringája van karbon kerekekkel, aerosisakkal, stb.