Az idei már a kilencedik alkalom, hogy ellátogattunk Kazinczy Ferenc szülőfalujába, Érsemjénbe, hogy tisztelegjünk születése napján munkássága előtt.
Csodás napsütésben, több mint 80 fő vállalta a túrát. Volt 11 éves, de 60 év fölötti induló is. Mindenki megtalálta a neki való társakat, kikkel jó hangulatban teltek a kilométerek.
A koszorúzás után az emlékház megtekintését követően belecsöppentünk a Kazinczy Lajos honvéd ezredes emlékére rendezett megemlékezésbe ( http://krajczaros.uw.hu/ ), mely reményeink szerint nem utoljára fordult elő.
Jövőre is várunk mindenkit szeretettel!
DARTS KÉPEI o O o NATI KÉPEI
A szezon zárásaként minden kerékpározni szerető fiatalt és középfiatalt, unokákat és nagymamákat, szeretettel várunk a hagyományos Kazinczy Emléktúrára!
Ebben az évben már a 9. alkalom lesz, hogy kerékpárral meglátogatjuk a határ túloldalán lévő Érsemjént, mely Kazinczy Ferenc (1759.10.27-1831.08.23) író, költő, nyelvújító szülőfaluja.
A hagyományokhoz híven október utolsó hétvégéjén, az óraállítás napján kerül sor a túrára! RÉSZLETEK LENT! (PP)
Gyülekezõ a Csokonai Színház elõtt, 08.30-tól. Indulás: 09.00-kor.
Fontos:
- réteges sportöltözet, esõkabát
- pumpa, pótbelsõ, kerékpáros fejvédõ (bukósisak)
- kifogástalan műszaki állapotú kerékpár
- érvényes személyi igazolvány, vagy útlevél
Program:
08:30 - Gyülekező a Csokonai Színháznál
09:00 - Indulás Érsemjénbe (40km)
11:00 - Kazinczy emlékház megtekintése, koszorúzás, ebéd - magadnak hozottból (nem lesz főzés)
13:00 - Visszaindulás
13:40 - Sütizés Vámospércsen
A túrán kísérő gépkocsi és motorok is lesznek!
MINDENKIT SZERETETTEL VÁRUNK!
Következő > |
---|
Hozzászólások