Single Blog Title

This is a single blog caption

Sikeres EYOF, TdDb, GP Kranj és ami ezután jön… +EB

Nem lehet okunk panaszra. Kavarognak a gondolatok fejemben, miként is rendezzem sorba az elmúlt hét történéseit(?). Mindenképp a kronológia és a távolság lesz a célravezető, így elsőkörben az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivált emelném ki, amit korábban beharangoztunk. A magyar delegációban két kontentes versenyző és egy edzőnek jutott kvóta, így Sánta Ármin, Varga Bálint és Nagy2 Zoltán képviselte a narancs mezt, illetve jelen pillanatban a nemzetiszínűt. A ceremónia és a kiszolgálás olimpiához hű volt, ahogy a mezőny is. Neves csapatok kíséretében is érkeztek delegációk, így elmondható, hogy Sánta Ármin 26. helyezése a mezőnyversenyen kirobbanóan jó eredménynek számít (Varga Bálint bukásba keveredett, így nem tudta befejezni a versenyt). Sajnos az időfutam eredményei nem úgy sikerültek, ahogy arra számítottunk, de jó pap holtig tanul. A lányok is szépen futottak és a mezőnyversenyen a spiccel jöttek meg.

Persze a fiúk azóta hazatértek, sőt, Győrből egyenesen a Tour de Debrecen V. futamára igyekeztek (Nagy2 Zoli-bácsi is), ahol bravúros kerékpározással megmutatták, ha fáradtan is, de ha kell beforog. Az 55 km, U23 dobogójának első két fokára Bálint és Ármin állhatott fel.

A Kontetnt-DKSI csapata jórészt az 55 km-es távon nevezett. Itt elmondható, hogy uralták a mezőnyt. A laza felvezetés után egész tisztes, 41 km/h átlagot mentek, ami tekintetbevéve, hogy a nagytöbbség utánpótlás korú volt és persze a lányok, igen tisztesnek mondható. Szerencsére(bár ez sose szerencse kérdése) a befektetett munka megtérült, így egyből kitenni nem tudom, de elkzdem írni az érmeseket:

WU23 kategórában Csefkó Helga 2., Kovács Petra 3. helyen végzett. U23-as kategóriában Varga Bálint(1.), Sánta Ármin(2.), Pető Dániel(3.) gazdagíthatta a Kontent-DKSI 2017. évi éremparkját. Felnőtt kategóriában Kólya Tamás ezüst, míg Bálint Péter bronzérmet szerzett. Master kategóriában arannyal tért haza Pál János és Nagy2 Zoltán ezüstöt húzott be. A többiek is nagyon szépen kerékpároztak, de a szűk korcsoportos bontásnak köszönhetően (U/WU23 volt a legfiatalabb nevezhető kategória. Itt kellett helytállnia az U/WU15, U/WU17 és U/WU19-es versenyzőinknek) nem lehetett mindenkinek a nyakába akasztani a megérdemelt jutalmat.

A 120 km-es távra Kiss Hunor nevezett és senior kategóriában Korhán László. Laci egész jól kerekezett 100km-ig, a mezőnyben volt, amikor a combja begörcsölt, így Balamzújvárostól csak begurult. Hunor nem volt könnyű helyzetben, mert lényegében egyedül kellett megküzdenie a kb 12 fővel kivonuló Bátorfi Agria hadserege ellen. Egyértelműen a bátorfis fiúk uralták a mezőnyt. Kérdeztem Hunort, mi volt. Elmesélte, hogy többnyire párossával lószoltak és szaggatták darabokra a mezőnyt. Hunor ment minden lószra, de a fiúk így is el tudtak szökni, ami meghatározta a végeredményt is. Mindenesetre Hunort ahogy letérdeltették, kicsit pihent és nem adta fel, a vége előtt kb 50 km-el megindult egyedül és a szökevénycsoport üldözésébe kezdett. Egy-két leszakadót be is ért és a végelszámolásnál az U23-as kategória 4. helyén végzett, ami -ha csak a volt DKSI-seket nézzük, Róka Tibivel, Pályi Csabával, Czine Tomival, Kádár Csabival és Nagy Gyulával kellett versenyre kelnie, csapat nélkül- szép eredmény, szép volt Hunor!

TdDb_2017_2

Felvetődik a kérdés, Hunornak miért nem volt “csapata”. A válasz igen egyszerű, szeretjük a TdDb-n versenyt, hisz “hazai”, de az Elit sorunkra egy komolyabb megmérettetés várt aznap a szlovén GP Kranj UCI 1.2-es viadalon, ahol Peák Barnabás ismét kitűnő kerékpározással az előkelő 5. helyen végzett, így 15 UCI ponttal gazdagította hazánkat.A versenyt Matej Mugerli (Amplatz BMC) nyerte a Tour de Hongrie-n sárga trikót is viselő Žiga Jermann (ROG Ljubljana) előtt. A magyarok közül Kusztor Péter 26., Kiss Gergely 53. és Solymosi Márton a 62. hellyel zárták a versenyt.

Barna eképp nyilatkozott a versenyről: “…A rajt után egymást követték a próbálkozások, többek között (Pelikán) Jani is elmenésbe került, de minden próbálkozást szerelt a mezőny. A verseny vége felé egy 16-17 fős sor elment – akkor azt hittem annyi is a versenynek. Szerencsére voltak még próbálkozások, és végül egyedül, kb 40 másodpercet ledolgozva felértem az elöl tekerő csoportra köszönhetően annak is, hogy nem volt egyetértés közötük…
…már csak két kör volt hátra, próbáltam tartalékolni. Persze én is próbálkoztam egyszer, de senkit nem engedtek el. Az utolsó, meredekebb emelkedőn indult a sprint. Én balról indultam meg kb 150 méterrel a cél előtt, és bár erőből talán le tudtam volna kerülni a 3. és 4. helyezettet is, de bal kanyar következett, így bezártak előttem. Ekkor már másodszorra nem tudtam megindulni, úgyhogy maradt az ötödik hely.
..”

………………

A közeljövő. A fiataloknak Bringa Fieszta Kincsesbányán és Kékesi Csúcstámadás, majd szilvásváradi edzőtábor. Az Elit sornak jövő héten jön a Székely Körverseny, de még előtte Peák Barnára vár a ma kezdődő Európa Bajnokság, ahol U23-as kategóriában fog versengeni Sok sikert kívánunk neki és persze minden magyar résztvevőnek!