Single Blog Title

This is a single blog caption

Kritérium OB, Pálya OB, Tisza-tó Maraton sikerek!

Szeptember első hétvégéjén Békéscsaba belvárosában rendezték az idei Kritérium Országos Bajnokságot, egy kilométeres teljesen lezárt körpályán, 32 fokos hőségben. A KONTENT-DKSI nagy erőkkel képviselte a debreceni színeket; a siker ezúttal sem maradt el, az eredmények magukért beszélnek! Kiemelkedőt teljesített az U17 sor, akik körelőnyt csinálva teljes debreceni dobogóval zárták a napot! Három bajnoki cím és további 4 dobogós hely a verseny mérlege!

U13: 6. Csáki Szabolcs
U15: 3. Páll Zsombor
U17: Magyar Bajnok: Sánta Ármin, 2. Árvai Kristóf, 3. Pető Dániel, 5. Szíjártó Zétény
U19: Magyar Bajnok: Mészáros Ábel, 5. Bognár Ábel, 6. Varga Bálint, 9. Árvai Krisztián, 14. Sipos Máté.
Elit nők: 5. Pék Eszter, 8. Csefkó Helga
Master2: 5. Páll János, 6. Nagy Zoltán
Master3: 2. Korhán László
U23: Magyar Bajnok: Gönczy Gergő, 11. Fegyveres Máté, 13. Szentpéteri András, 14. Kiss Hunor, 17. Beregszászi Bence
Elit: 12. Hajdu Barna

Barna sajnos súlyos bukást szenvedett, ezúton is jobbulást kívánunk neki.

FOTÓK (Vigh Attila) .o0o. FOTÓK2 (Kaiser Erika /Bringasport)
Cimfotó: Kaiser Erika

Ugyancsak szeptember első hétvégéjén került sor a Pálya Országos Bajnokságra, ahol sikeresen szerepeltek Varga Bálint, Nagy Gréta és Sánta Ármin. A résztvevők száma a várakozásoktól elmaradt, aminek egyértelmű okai vannak, de bízunk benne, hogy a tervek szerint zajlik majd a pályakerékpározás fellendítése is az elkövetkező pár évben! Ez persze nem kisebbíti fiatal versenyzőink érdemeit, akik valamennyi számban bajnoki címekkel és dobogós helyezéssel zárták a napot!

200 m: U17: 2. Sánta Ármin; WU19: Magyar Bajnok: Nagy Gréta; U19: Magyar Bajnok: Varga Bálint
500 m: WU19: Magyar Bajnok: Nagy Gréta; U17: 2. Sánta Ármin
1000 m: U19: Magyar Bajnok: Varga Bálint
2000 m: WU19: Magyar Bajnok: Nagy Gréta; U17: 3. Sánta Ármin
3000 m: U19: Magyar Bajnok: Varga Bálint
Scratch: WU19: Magyar Bajnok: Nagy Gréta
Pontverseny: U17: 2. Sánta Ármin; U19: Magyar Bajnok: Varga Bálint

Szeptember 2-án vasárnap zajlott a Tisza-tó Maraton, 65 illetve 130 km-es távokon. 65 km-en Felnőtt Férfi kategóriában 3. lett Kólya Tamás, 10. Csobán Csaba. A hosszabb távon Senior 2. és abszolút 7. lett Korhán László. Gratulálunk!