Single Blog Title

This is a single blog caption

Szlovén – szerb hétvége

Július első hétvégéjén Szlovéniában és Szerbiában szerepelt a KONTENT-DKSI utánpótlás csapata. A fiatalabbak a szlovén “Po Dolenjski” versenyen álltak rajthoz, mely 3 szakaszból állt. A csapat színeiben induló 4 versenyző mellett Árvai Kristóf és Szijártó Zétény a válogatott tagjaként vettek részt.
Az első napon 6.3 km prológra került sor, ahol Csáki Szabolcs rögtön hozott egy szép helyezést.
U15/B: 5. Csáki Szabolcs; U15/A: 29. Jenei Dániel; U17: 32. Orosz Bálint, 56. Holczer Péter.
U17-ben emellett Árvai Kristóf 6. lett, Zétény 10.
A második szakaszon 11.7 km-en 16. Csáki Szabolcs; 15.6 km-en 28. Jenei Dániel; míg 23.4 km-en 36. lett Orosz Bálint, 49. Holczer Peti.
Zétény 13. helyen jött az U17-es versenyben, Kristóf sajnos bukás áldozata lett, nem is tudott visszaülni a kerékpárra.
A harmadik, vasárnapi szakaszon 18.5 km-en Csáki Szabolcs 10. lett, ezzel az összetett versenyben 6. helyen végzett!
29.6 km-en Jenei Dani kategóriájában 29., összetettben 25. lett. U17 51.8 km volt a táv, ahol Holczer Peti 41., Orosz Bálint 47. helyen végzett, Zétény 10. lett, Árvai Kristóf az előző napi bukás dacára 17. helyen érkezett meg. Bálintot sajnos technikai gondok hátráltatták. Összetettben 33. lett, Peti 50. A válogatt versenyzőink közül Zétény 8. lett összetettben, Kristóf 46.

A nagyobbak július 6-7-én a belgrádi “Olympic Hopes – Milan Panic” versenyen jártak Árvai Ata vezetésével. A 4 fős delegáció a GYAC versenyzőjével Bajorfi Ádámmal egészült ki, aki kölcsönversenyzőként vett részt a KONTENT-DKSI színekben. Először egy helyosztóra került sor, 2.64 km-es pályán. 24. lett Bajorfi Ádám, 28. Sánta Ármin, 42. Nagy Bendegúz, 51. Kovács Dániel, 55. Polyák Gábor.
Ezt követően 4.9 km-es körpályán 15 körös verseny várt a résztvevőkre, vagyis bő 73 km volt a táv. Bajorfi Ádám az előkelő 5. helyen érkezett meg, 16. lett Sánta Ármin, 40. Nagy Bendegúz, 47. Kovács Dániel, Polyák Gábor nem fejezte be, sajnos limitet kapott.
A második nap 12.5 km-es pályán 9 kör volt a penzum, tehát 112.5 km összesen. Bajorfi Ádám 8. lett, 27. Nagy Bendegúz, 36. Kovács Dani. Sajnos Ármin bukás miatt feladni kényszerült. Összetettben Ádám 12., Bendegúz 32., Dani 37. helyen végzett.