Single Blog Title

This is a single blog caption

Csíkszereda, Margitta, Hamburg: újabb eredmények

A csíkszeredai Novák Cycling Academy Cup versenyre aug.24-25-én került sor, szombaton időfutamon, vasárnap mezőnyversenyen vettek részt a Kontent-DKSI részéről négyen: Nagy Gréta, Holczer Péter, Kovács Dani és Nagy Bendegúz, Nagy II Zoli vezetésével. Az időfutamban kategóriájukban az alábbi helyeket érték el a csapat tagjai: Gréta 3. (WU19), Bendegúz 8., Dani 10. (U19), Peti 21. lett (U17).
A mezőnyversenyen 6. lett Bendegúz, 8. Dani, Peti 16., Gréta pedig 3.

Fotoalbum (Fb) .o0o. Fotók (Nagy Zoli)

Augusztus 25-én vasárnap a VIII. Margitta Kupa országúti versenyére várták a résztvevőket a CSC Marghita és a Bellotto szervezésében. A táv 36 km volt, ám kellően dombos, a mezőny megrostálása végett! (10%-os emelkedővel) Azért a DKSI gárdáját annyira nem hozta zavarba a pálya, az eredmények is szépen tükrözik: abszolútban Sánta Ármin győzött, kategóriák szerint pedig az alábbi eredmények születtek: 50+: Papa Gaetano 1., Korhán László 2.; 40-49: Páll János 3.; 19-29: Árvai Krisztián 9.; U19-unisex: 1. Sánta Ármin, 4. Páll Zsombor, 8. Kovács Judit.

A válogatott színeiben Árvai Kristóf, Orosz Bálint, és Szíjártó Zétény vett részt aug.23-25. között a Hamburgban rendezett 13. Youngclassics nevű versenyen. Első nap 18 km-es csapatverseny, majd másnap mezőny és időfutam, harmadik nap még egy mezőnyverseny volt. Az első napi helyosztón Kristóf 109., Zétény 110., Bálint 138. helyen végzett. Sajnos a szombati mezőnyversenyen Kristóf bukásba keveredett és a sérült kerékpárral nem tudta folytatni. 68 km-es távon zajlott a futam, ahol végül Zétény 56., Bálint 111. lett. Ezt követően a 9 km-es időfutamban Zétény 35., Bálint 121. lett. Vasárnap a 58 km-es mezőnyversenyen 24. helyen végzett Zétény, Bálint pedig 77. lett. Összetettben a 77. illetve a 108. helyen végeztek a fiúk.